HRONIKA

Nezavisne dnevne novine

Superliga Srbije: Radnik srušio Vojvodinu u Novom Sadu, Napredak u finišu izvukao bod protiv TSC-a

Fudbaleri Napretka i TSC-a odigrali su u Kruševcu nerešeno 2:2 (1:0) u 24. kolu Superlige. Fudbaleri Radnika pobedili Vojvodinu u Novom Sadu.

Domaći tim uprkos vođstvu u prvom poluvremenu, dozvolio je TSC-u da dođe do preokreta i vođstva, ali je na kraju u nadoknadi vremena uspeo da uzme bod.

Napredak je poveo golom Saše Marjanovića u 22. minutu, a od 40. minuta igrali su sa igračem manjem, jer Stefan Jovanović dobio drugi žuti karton.

Ekipa iz Bačke Topole iskoristila je brojčanu prednost i u 52. minutu preko Mihajla Banjaca je došla do izjednačenja, da bi Nemanja Petrović u 67. minutu doveo ekipu Žarka Lazetića u vođstvo od 2:1.

Delovalo je da će TSC odneti tri boda iz Kruševca, ali je tačku na meč stavio Miloš Džugurdić, golom u nadoknadi vremena za remi.

Napredak trenutno ima 32 boda na petom mestu na tabeli Superlige, dok je TSC šesti sa dva boda manje.

Fudbaleri Radnika pobedili Vojvodinu u Novom Sadu

Fudbaleri Radnika iz Surdulice pobedili su večeras Vojvodinu 1:0 (0:0) u Novom Sadu u 24. kolu Superlige Srbije.

Jedini gol na Karađorđu postigao je Borko Duronjić u 69. minutu, a domaći tim od 34. minuta igrao sa desetoricom, pošto je Stefan Đorđević dobio crveni karton.

Vojvodina je na četvrtom mestu na tabeli domaćeg šampionata sa 36 bodova, dok je Radnik na 11. poziciji sa 28 bodova.