HRONIKA

Nezavisne dnevne novine

SUPERLIGA SRBIJE: Goleada u Humskoj, remi Partizana i Javora (VIDEO)

Duel između Partizana i Javora iz Ivanjice u okviru 16. kola Superlige Srbije završen je nerešenim rezultatom, 3:3.

Utakmica je bila otvorena, sa šest postignutih golova, ali i sa velikim šansama da broj pogodaka bude veći. Partizan je preokrenuo rezultat u samo 15 minuta igre, a zatim izgubio prednost od dva gola.

Fudbaleri Javora su organizovano i dobro ušli u meč, već u 6. minutu igre, Lazar Nikolić je odličnim udarcem sa dvadesetak metara savladao golmana Partizana i doveo goste u vođstvo.

Međutim, ofanzivna igra Javora nije dugo trajala.

Crno-beli su se rezultatski vratili u meč veoma brzo. Naime u 11. minutu strelac za izjednačenje bio je Natho.

Posle dobrog prodora po desnoj strani, Dijabate je prosledio loptu za Meniga koji je lepim dodavanjem po sredini šesnaesterca uposlio strelca drugog gola na utakmici, Natha, a Izraelac je u šutem u padu savladao gomana iz Ivanjice.

Napadali su domaći igrači i nakon postignutog gola.

Nedugo nakon drugog pogotka na meču, na centaršut Dijabatea, Slobodan Urošević je bio najviši u protivničkom šesnaestercu i preciznim udarcem glavom savladao golmana Javora u 26. minutu.

Dijabate je na utakmici sa Javorom u nekoliko navrata pokazao veliko fudbalsko umeće, a najprimetniji trenuci na meču su bili kada je fudbaler sa Malija imao loptu u nogama, driblinzima je demonstrirao kreativnost i skoro uvek su gosti u takvim situacija udvajali krilnog napadača Partizana.

U finišu utakmice obe ekipe su napadale, ali na poluvreme se otišlo jednim golom prednosti za Partizan.

Igrači Partizana su u nastavku utakmice dominirali terenom. Stvarali su akcije i pravili dobre prilike da ugroze gol protivnika na samom početku drugog dela meča. Živković je bio najbliži pogotku, pogodio je prečku u 52. minutu.

Imali su šanse i fudbaleri Javora, međutim defanzivci Partizana su u ranim fazama napada efikasno reagovali i neutralisali eventualne situacije rizične po gol golmana Popovića.

Marko Živković je postigao treći gol za crno-bele u 63. minutu igre posle dobrog centrašuta Natha iz slobodnog udarca.

Kapiten Javora i nekadašnji napadač Partizana, Petar Gigić smanjio je rezultatsku prednost na meču, nakon što je bio precizan sa bele tačke u 70. minutu igre.

U nastavku meča fudbaleri Partizana imali su nekoliko izglednih šansi da povećaju prednost na utakmici, ali su odbrambeni igrači Javora reagovali smireno i otklonili sve opasnosti.

Sve je delovalo da će Partizan ostvarti novu pobedu, ali im je računicu pomrsio vezni fudbaler Javora Luka Gojković golom u 88. minutu, čime je postavio konačan rezultat utakmice.

„Crno-beli“ su trenutno drugi na tabeli sa 34 boda, dok je Javor 14. sa 13 poena.

Partizan u narednom kolu dočekuje Radnički iz Niša, a Javor je domaćin TSC-u.