HRONIKA

Nezavisne dnevne novine

Crvena zvezda nadigrala Napredak i zabeležila nova tri boda (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Napredak u Kruševcu rezultatom 2:0 (2:0) u meču 19. kola Superlige Srbije.

Zvezda je u Kruševac došla po tri boda, i cilj je ostvarila. Najjači mogući sastav garantovao je ofanzivnog domaćina. Crveno-beli su konstantno napadali stvarali šanse, i uspeli su da realizuju nekoliko. Propušteno je dosta prilika, i to onih iz kategorije stopostotnih. Drugi deo doneo je nešto ofanzivije domaćine, ali su gosti uspeli da odole tom naletu umire tempo igre i privedu meč kraju.

Već u petom minutu probijen je bedem domaćina. Katai je izveo korner sa leve strane na prvoj stativi bio je Eraković i prebaacio na desnu stranu, gde se našao Rodić i sa dva-tri metra glavom poslao loptu u mrežu.

Crveno-beli su nastavili sa napadima. Ređale su se prilike pred golom Jordanova, koji je uspevao da sačuva svoju mrežu sve do 43. minuta.

Petrović je po sredini uposlio Kataija u kaznenom prostoru ovaj je lobovao golmana i poslao loptu u mrežu.

Drugo poluvreme donelo je ofanzivniji Napredak. Kao da su drugi igrači izašli na teren. Domaćin je preuzeo inicijativu, stvarao šanse i konstantno pretio Borjanu.

Uspeo je napredak da stigne i do gola, ali je poništen zbog ofsajda. Đuričković je šutirao sa oko 20 metara, lopta se odbija od stative i stigla do Bačanina koji j ešalje u mrežu. Međutim, Bačanin se aktivirao iz nedozvoljene pozicije pa je gol poništen.

Nastavio je domaćin da napada, dok su crveno-beli uglavnom pretili iz kontranapada, ali nisu uspeli da stvore ozbiljniju priliku pred golom Jordanova.

Potom je Zvezda uspela da umiri tempo igre, dešavanja su bila uglavnom između dva kaznena prostora. Rivali su čekali grešku protivnika, ali je nisu dočekali pa do kraja meča nije bilo promene rezultata.