HRONIKA

Nezavisne dnevne novine

Zvezda ubedljivo odbranila „Žućkovu levicu“, Partizan ponovo nemoćan u „večitom“ debiju

Košarkaši Crvene zvezde odbranili su trofej Kupa Radivoja Koraća, pošto su u finalu nadigrali Partizan sa 85:68- Zvezda se izjednačila sa crno-belima na večnoj listi osvajača „Žućkove levice“ sa osam trofeja.

Drugi „večiti derbi“ u dosadašnjem delu sezone nije se previše razlikovao od prvog.

Zvezda ubedljivo do prvog trofeja u sezoni

Crvena zvezda je još jednom bila bolji i dominantniji rival i ubedljivo došla do pobede.

Partizan se mučio od samog starta, pošto izabranici Željka Obradovića nisu postigli koš u prvih pet minuta meča.

Zvezda je to iskoristila, napravila seriju i povela sa 10:0.

Crno-beli su uspeli da se rezultatski vrate u meč i smanje na 13:10, ali su ubrzo ponovo dozvolili Zvezdi da dođe do prepoznatljive igre na obe strane parketa.

Zvezda je nakon 10 minuta košarke vodila sa 20:13, da bi onda početkom drugog dela meča potpuno preuzela kontrolu nad rezultatom.

Rasla je prednost izabranika Dejana Radonjića, koji su na poluvreme odneli prednost od 21 poena – 49:28.

Očekivalo se da će Partizan u drugo poluvreme izaći u drugačijem izdanju, sa više energije i želje, ali do toga nije došlo.

Zvezda je celim tokom treće četvrtine uspela da igra onoliko koliko joj je bilo dovoljno da održi ubedljivu prednost.

U poslednju četvrtinu ušlo se sa rezultatom 67:46, a Zvezda je do kraja uspela da odbije sve pokušaje i nalete protivnika i bez većih problema privede meč kraju.

U igri crveno-belih nije se osetilo odsustvo trenera Radonjića, koji je krajem treće četvrtine dobio drugu tehničku grešku, zbog čega je izbačen sa terena.

Kalinić je postigao 18 poena u pobedničkoj ekipi, Holins je dodao 15, a Volters 14 poena.

U redovima Partizana istakli su se Lesor sa 19. Panter sa 14 i Mur sa 11 poena.

Zvezda osvaja prvi trofej u sezoni, odbranila je „Žućkovu levicu“ i osmi put postala šampion Kupa Koraća, čime se izjednačila sa Partizanom na večnoj listi pobednika ovog takmičenja.

Za najkorisnijeg igrača finala proglašen je Nejt Volters, dok je Matijas Lesor sa 19 poena bio najbolji strelac.