HRONIKA

Nezavisne dnevne novine

Partizan silovit protiv Metalca, jesenja titula u Humskoj

Fudbaleri Partizana savladali, kao gosti, Metalac sa 3:0 (3:0) u odloženom meču 20. kola Linglong Superlige Srbije i kolo pre kraja obezbedili jesenju titulu.

Crno-beli su u Gornji Milanovac došli po tri boda i lakše nego što se očekivalo stigli do cilja. Domaćin nije imao rešenja za agresivnu igru Partizana, branio se, ali nije uspeo da se odbrani. Gost je brzo probio poslednju liniju odbrane protivnika, stigao do ranog vođstva, a potom samleo protivnika. Sva tri gola postignuta su u prvom poluvremenu.

Najraspoloženiji u pobedničkoj ekipi bio je Mening, koji je već u trećem minutu sjajnim udarcem matirao golmana domaćina Savića. Golu je prethodio dupli pas sa Milovanovićem, Mening se našao u kaznenom prostoru u odličnoj situaciji i postigao gol.

Nastavili su crno-beli da pritiskaju gol protivnika, a do drugog pogotka stigli su u 28. minutu. Živković je dodao Šćekiću na ivici šesnaesterca, koji se odlično okrenuo, bio je okrenut leđima ka golu, zakoračio u kazneni prostor i sjajnim udarcem pogodio gornji levi ugao.

U 37. minutu na semaforu je stajalo 3:0. Ovog puta akcija po levoj strani, a strelac drugog gola Šćekić se našao u ulozi asistenta, dodao je loptu Meningu, koji je opalio sa ivice šesnaesterca i pogodio. Golman Savić je bio nemoćan. To je ujedno bio i rezultat prvog dela igre, ispostavilo se kasnije i konačan rezultat meča.

Nastavio je Partizan sa dominacijom i u drugom delu igre. Konstantno je pretio i stvarao šanse. Kako je vreme odmicalo, gosti su, zadovoljni postignutim, umirili tempo igre.

Ipak, crno-beli su stvorili još nekoliko prilika pred golom Savića, a one stopostotne propustili su Jojić, Holander, Živković i Vujačić, tačnije odbrana domaćina je izašla kao pobednik.

Partizan je lagano priveo meč kraju, nakon kojeg su igrači sa navijačima proslavili jesenju titulu.