HRONIKA

Nezavisne dnevne novine

Keln eliminisao Slovacko iz Lige konferencija i olakšao Partizanu proleće u Evropi!

Fudbaleri Kelna pobedili su u gostima ekipu Slovackog sa 1:0, u utakmici petog kola Grupe D Lige konferencija. Posle ove pobede, Keln je treći na tabeli sa sedam bodova, dok je češki tim na poslednjem mestu sa četiri boda i izgubio je šanse za prolaz dalje, što olakšava Partizanu mnogo toga!

Nica je na svom terenu slavila protiv Partizana sa 2:1 i ta dva tima imaju po osam bodova, pa će poslednje kolo doneti konačan rasplet u ovoj grupi.

U poslednjem kolu će Partizan dočekati nemotivisano Slovacko, dok će Keln ugostiti Nicu.

Keln je bio mnogo bolji rival, a na kraju je slavio iz drugog penala pošto je prvi u 51. minutu golman domaćeg tima odbranio Florijanu Kajncu. U 82. minutu dosuđen je novi jedanaesterac za Keln i tada je Ondrej Duda bio siguran.

Poslednje kolo na programu je narednog četvrtka.